התחדשות עירונית

"בשן" רואה בתחום התחדשות עירונית מנוע צמיחה ברמה הלאומית, המשלב ערכים חברתיים לצד פעילות מסחרית. החברה מנהלת תהליכים סטטוטוריים (ניהול וקידום תכניות בניין עיר) בפרויקטים של פינוי בינוי בהיקף גדול עבור גורמים שונים, ביניהם משרד הבינוי והשיכון, רשויות מקומיות, חברות יזמיות ותושבים שבחרו להתאגד בעצמם.

יכולות החברה בתחום הסטטוטורי לצד ניסיונה הרב בתחום ההנדסי-כלכלי, מהווים "קלף מנצח" בהובלת פרויקטים בתחום פינוי בינוי לאור המורכבות הגדולה המאפיינת אותו, הן בהיבט החברתי, הן בהיבט העסקי והן בהיבט הסטטוטורי.

בשן ניהול התכנון

בשן יזמות וניהול פרויקטים בע"מ היינה חברה המתמחה בניהול ופיקוח פרויקטים בתחום הבנייה, ההנדסה האזרחית ויזמות במגוון רחב של תחומים. אנו מאמינים שהשילוב שיצרנו ב- בשן מספק ללקוחות את הטוב שבשני עולמות, כאשר מצד אחד אנו מספקים את הניסיון, המקצועיות והעקביות של חברה מקצועית, יציבה ומתפתחת ומצד שני את הגמישות וההתאמה האישית של משרד "בוטיק".

התחדשות עיר

ניסיונה העתיר של החברה, כמנהלת פרויקטים של פינוי בינוי, הובילו אותה לפיתוח מודל חדשני של פינוי בינוי עצמי. על פי מודל זה, מספקת החברה שירותי ניהול עבור התושבים עצמם וזאת בשונה מניהול עבור חברות יזמיות או רשויות שונות. השירות ניתן ללא כל עלות או טרחה מצד התושבים ומבוסס על מודל של הצלחה בלבד. פינוי בינוי עצמי כולל התאגדות של התושבים וקידום הליכים סטטוטוריים וזאת עוד בטרם בוצעה התקשרות עם חברה יזמית כלשהי.

ההתקשרות עם חברה יזמית נעשית בצורה מקצועית ושקופה בדרך של מכרז והצבעה של התושבים וזאת רק לאחר שהבשילו התנאים לכך. בחירת החברה היזמית נעשית בשלב בו הוודאות למימוש הפרויקט גבוהה כך שהסיכון היזמי קטן והסיכוי למימוש הפרויקט גבוה. תושבים המקדמים פינוי בינוי עצמי נהנים מתמורה גדולה יותר וחשוב מכך, השקיפות המלווה את התהליך, מאפשרת להם לשמור על המרקם החברתי ויחסי שכנות טובה לאורך כל הדרך. לאור עודפי הביקוש, בוחרת החברה את הפרויקטים בהם היא פעילה בתחום וזאת על בסיס ההתכנות החברתית, הכלכלית והסטטוטורית של כל מתחם.